HAMBURG, OTTO LINNE ÖTLETPÁLYÁZAT

 


Világunkat, így mindennapi életünket, társadalmunkat különféle virtuális és valós hálózatok határozzák meg. A hálózatok egyre inkább kuszákká és bonyolultabbá válnak. A hálózatok a városi élet nélkülözhetetlen feltételeivé váltak. Egy növekvő, fenntartható városnak arra kell törekednie, hogy hálózatai valóban jól szervezettek, megfelelően működőek, vagy szükség esetén rugalmasan a mindenkori igényekhez igazíthatóak legyenek. Ennek megfelelően a Bille folyó torkolatánál lévő szabadtérnek a "Park Network" fantázianevet adtuk.

Hogyan jönnek létre ezek a hálózatok? Spontán, önszerveződő módon? Esetleg hosszútávú fejlesztésekhez rendelten? Mivel a különféle hálózatok egymáshoz is kapcsolódnak, befolyásolják egymást, így egyre nehezebb ezek újrarendezése. A tájtervezés, mint interdiszciplináris tudomány vezető szerepet játszik az átszervezésben, mivel a tájak, vagy akár a városi tájak potenciálját nem szabad elrejteni vagy elnyomni. A jövőben az egyre összetettebb hálózatokat és struktúrákat “résztvevőhálózatok” tervezik: tájépítészek, várostervezők, építészek, közlekedéstervezők, mérnökök, művészek, szociológusok, lakosok, felhasználók.

A tájépítészeknek nem csak a tervezés, hanem a kommunikáció, a közvélemény- és egyéb tárgyú kutatás is feladata, így vezető szerepet játszanak az ügyfelek, a szakági tervezők és a felhasználók közötti kommunikációban. A jövőben a kommunikáció új formái a tervezés elválaszthatatlan részévé válnak.

2011


A hamburgi Bille-torkolat környezetrendezési koncepcióterve

Ötletpályázat


Kiíró: IGS Hamburg 2013 Gmbh

Területnagyság: 365 300 m2

HASONLÓ MUNKÁK