BUDAPEST, HALLER GARDENS

 

A kert három részre oszlik (A, B és C kert). Koncepciónkat Haller János története, a Hármas historia inspirálta. Három fejezete meghatározza az egyes kertek hangulatát, miközben a könyv idézetei a kiválasztott felületeken is megjelennek. Az A kert a hódítás kertje, amelyet a buja növényzeten belül elhelyezett rusztikus sziklaalakzatok hangsúlyoznak, míg a párásító berendezés hűs környezetet is biztosít. A B kert a meglepetések kertje. A látogatók színes évelő ágyakat, valamint különféle játékos és lounge bútorokat fedezhetnek fel a közösségi területen, amely kisebb vagy nagyobb összejövetelek rendezésére is alkalmas. A C kert védett elrendezése ideális kisebb, meghittebb beszélgetésekhez és találkozásokhoz a füves felületeken.

Az igazi myhive hatás elérése érdekében a logó különféle formákban is megjelenik, míg az egyedi bútorok izgalmas légkört kölcsönöznek a kertnek. A mikroklíma javítása érdekében a kert több helyén víz jelenik meg vízmedencék és párásító rendszerek formájában. A látványos, mégis elegáns berendezési tárgyaknak és a dekoratív szezonális növényzetnek köszönhetően a kert egész évben vizuális élményt nyújt.

2020


Kiíró: Átrium Park Kft.

Generáltervező: Viador Átrium Group Kft.

Tájépítész tervező: Korzó Tervezési Stúdió Kft.

Vízgépészet: Ganz HYDRO Kft.

Látvénytervező: Szilágyi Lilla

Területnagyság: 4 577 m2

BUDAPEST, DÉL-BUDAI CENTRUMKÓRHÁZ

 

A Dél-budai Centrumkórház számára kijelölt terület jelenleg beépítetlen, illetve családi házas övezettel határos.

A tervezett infrastrukturális fejlesztések, különösen a két közlekedési csomópont és a 2x2 sávos összekötő út megépítése, illetve távlatban az Egér úttal és a tervezett Galvani híddal történő összekötése nagyléptékű városszerkezeti beavatkozást jelent, amely gyökeresen meg fogja változtatni a DBC leendő környezetét.

A kórház környezetének kialakítása során alapvető fontosságú az autópálya és a Balatoni út zavaró hatásainak ellensúlyozása. Az ennek érdekében a terület határain tervezett terepalakítás és erdőtelepítés jelentősen csökkenti a forgalom által keltett zaj- illetve porterhelést.

Az épületegyüttes Dobogó utcai főbejárata előtt reprezentatív tér kap helyet vízjátékkal, illetve a jelentős gyalogos tömeget és a várakozókat kiszolgálni képes méretű burkolt felületekkel. A homlokzati síkot vizuálisan az intenzív virágzású díszcseresznye fasor emeli ki. A feltáró út és az épület között jön létre a kórház kertje, amely egy sétálásra, pihenésre csábító teraszos kertrészlet.

A teljes tetőfelület extenzív, illetve intenzív tetőkertként kerül kialakításra. Itt kap helyet a kórházban működő óvoda és bölcsőde játszóudvara, illetve ezektől szintben elemelve egy aktív rekreációs kertrész.

A kerti kialakítás alapvető elvárása, hogy a gyalogos utak többsége akadálymentesen használható legyen. A bejárati térség intenzív kialakítású, az oldalsó és hátsó zöldfelületek pedig ökológiai megjelenésűek lesznek.

2018


Tervpályázat, I. helyezés


Kiíró: Állami Egészségügyi Ellátó Központ

Generáltervező: M-Teampannon Kft.

Területnagyság: 156 000 m2

Hasonló munkák

CEGLÉD, KÖLCSEY TÉR

 

A tervezési folyamat során a cél a Kölcsey tér értékének növelése mind esztétikai értelemben, mind a használhatóság tekintetében, emellett kulturális potenciáljának fejlesztése. Ennek következtében a tér vonzáskörzete kitágulhat, ezáltal közvetve növelheti a környező lakóépületek és közterületek értékét is.

Koncepciónk figyelembe veszi a tömegközlekedés egyik legfontosabb pontjának, a vasútállomásnak épületét, elhelyezkedését. Az épület bejárataira szervezett erővonalak határozzák meg a tér struktúráját, úthálózatát, érzékenyen reagálva a környezetre és a legfontosabb gyalogos közlekedési irányokra egyaránt.

A nagy zöldfelületekkel rendelkező közparkban a helyi lakosoknak lehetősége nyílik passzív és aktív kikapcsolódásra egyaránt. A sok pad, kerékpártámasz, ivókút a vonatra várakozóknak is pihenési lehetőséget biztosít. A városba látogatókat reprezentatív tér fogadja vízjátékkal, díszes növénykiültetéssel és információs ponttal. A tér nevét alátámasztandó, elhelyezésre került egy Kölcsey-szobor, illetve a mellette lévő ülőtámfal oldalán egy hozzá kapcsolódó felirattal. Későbbi ütemben kerülhet megvalósításra majd egy vasúti tematikájú játszótér is a tér északkeleti felében.

2016-2017


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Ceglédi Városfejlesztő Kft.

Területnagyság: 8.620 m2

Hasonló munkák

LIGET BUDAPEST, VÁROSLIGET PÁLYÁZAT

 

Liget Budapest. Többféleképpen is értelmezhető a projektnév, amely egyben a kialakítással szembeni elvárásokat is magában rejti:

  • Budapest ligete, amely a budapestiek, a városi lakosok találkozási, sportolási, pihenési helye;

  • liget, amely Budapest ismertetője, emblematikus helye, jele;

  • Budapest ligete, amely facsoportokkal tagolt zöldfelület, ökológiailag aktív és sokrétű terület;

  • olyan park, amely csak Budapesten érhető el, egyedülálló, turisztikai attrakció.

Az alábbiakban a koncepciónk kialakítása során felmerült legfontosabb elvárásokat ismertetjük:

  • a Városliget nemzeti örökség, egyedülálló műemléki jelentőségű park, amely helyreállításra szorul,

  • a park ökológiailag aktív felület, a város tüdeje, jelentős értékes faállománnyal

  • a jelenlegi faállomány túl sűrű, erdőszerű,

  • ligetes térstruktúra kialakítása szükséges, amely egybeesik a nebbieni koncepcióval

  • gyalogos és kerékpáros közlekedés előnyben részesítése,

  • funkciók csoportosítása, a funkciók színvonalának emelése,

  • variálható, sokrétű használat biztosítása,

  • meglévő épített, környezeti értékek tiszteletben tartása, megőrzése,

  • meglévő és tervezett épületekhez való kapcsolódás,

  • transzparens, parkhoz illeszkedő építmények telepítése,

  • térbútorok kialakítása.

2016


Tervpályázat, megvétel


Kiíró: Városliget Zrt.

Tájépítész társtervező: Andaházy László (Panda Pont Kft)

Építész: Noll Márton

Közlekedésmérnök: Ercsényi Balázs (Főmterv)

Vízépítő mérnök: Karlóczai Péter (Technoconsult Kft)

Látványterv: Kiss János (VR Works)

Területnagyság: 911 629 m2

Hasonló munkák

RÁKOSPALOTA, VÁROSKÖZPONT

A főtér szabadon futó, mégis irányított rendszere fokozatosan nyugszik le és kerül közvetlen közelébe a nagy templomnak. A templomon túl vezet a sportsétány, amely összeköti a Régi Fóti út menti templomokat a főtérrel. A promenád oldalán sportolók szobrai kísérik a sétálót, emlékeztetik azok kitartására, küzdelmére, eredményeire.

Az átmenő sétány tengelyesen egy kapuzatba vezet, mely körül épületek állnak, rendre fegyelmezetten.  Az uszoda és a sportcsarnok épületei egy kültéri pályákkal teli piazzát szegélyeznek. A negyedik oldalról hosszan pillérsor kíséri a teret, itt van a labdarúgó stadion. A lelátó repetitív rendszere magában foglalja a mosdókat és a szórakozáshoz elengedhetetlen büfék sorát. A vip szektor tetszőlegesen bővíthető, a közös lounge tere a sport piazzáról közvetlenül nyílik. A pillérvázas rendszer a lelátóig megépül, ha kell a fedés innen tovább építve kialakítható akár egy későbbi ütemben is. A sportolói öltözők és kiszolgáló területek a stadion fejépületében foglalnak helyet. Szintén itt komplex módon egy több szinten elterülő wellness-fitness központ alakul ki.

A sportcsarnok a benne zajló játék zavartalansága miatt a földszinten tömör homlokzattal rendelkezik, míg a galéria karzatként is szolgáló felső folyosó végig üvegezett. A tanuszoda mindkét oldal irányába üvegfallal kommunikál, átlátást engedve a belső sport piazza és a park között. Az iskola földszinti folyosójának legközelebb pontját egy fedett zárt folyosó köti össze a sportvárossal. Az átlós irányú átközlekedést a földszinten nem szabad akadályozni, ezért az összekötő folyosó már az iskolánál felemelkedik, lábakra áll. A Czabán Samu park szorosan kapcsolódik a sportváros funkcióihoz. Futópálya, extrémsportpálya, mászófal, trambulin, pool szolgálja a modern sportok szerelmeseit.

A sportvárost felfűző sétánytengely végpontja a templomsor, melynek sarkán épül az új lakossági együttműködési ház és játszóház. A különböző közösségi fórumok előkészítését itt végzik, és szimbolikus helyszíne a lakossági kapcsolattartásnak.

2012


Ötletpályázat


Kiíró: Budapest XV. Kerület Önkormányzata

Építész: Csízy László, Borbély András

Közlekedésmérnök: Ercsényi Balázs (Főmterv)

Látvány: Kiss János (VR Works)

Területnagyság: 280 200 m2 

HASONLÓ MUNKÁK

BEKECS, TURISZTIKAI FEJLESZTÉS

 

A tervezés célja a fürdőkertben a Hegyalján egyedülállónak nevezhető táji érték hangsúlyozása, a hegy lábánál eredő, hegység és síkság találkozásánál felszínre törő hideg vizű forrás bemutatása, történeti jelentőségének hangsúlyozása volt. A forrást történeti anyagok gyógyvízként aposztrofálták, így helytörténeti jelentősége kiemelkedő. A park komplex rendezésére került sor, ezáltal a turisztikai útvonal kiinduló és célállomása is lett egyben.

A Napos-dűlő földsáncán pihenőhely és kilátóhely került kialakításra. A Nagy-hegyi tanösvény a terület természeti, tájtörténeti, kultúrtörténeti látványosságait mutatja be. A tanösvény 6 megállóból áll, ahol pihenőhely is kialakításra került.

2015


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Bekecs Község Önkormányzata

Területnagyság: 5.400 m2

HASONLÓ MUNKÁK

DABAS, GYÓNI TEMETŐ

 

A tervezési folyamat során törekedtünk arra, hogy a helyszín különlegességének, méltóságának kiemelése úgy történjen meg, hogy a kegyeleti jogok és érzések ne sérülhessenek. A terület rendezésével a temető nem csupán egy közszolgálati funkciót tölthet be, hanem esztétikai és fiziológiai szereppel is képes bírni a látogatók és a település életében. Elsődleges célunk a temető bővítése, felújítása során az volt, hogy a meglévő állapothoz, rendhez igazodó, ugyanakkor kortárs, jól működő rendszert hozzunk létre. Az így kialakuló végeredmény egy egységes, reprezentatív terület, amely méltó környezetet nyújt az emlékezésre. A tervezés során fontosnak tartottuk azt, hogy a meglévő adottságok, így az épület és a zöldfelületi állomány is a tervezett állapot szerves részévé váljon. Kiemelt szerepet kapott az átláthatóság, a funkciók letisztultsága, amely mind a nyilvántartást, fenntartást, mind a mindennapi használatot megkönnyíti. A tervezési területen olyan padokat és berendezési tárgyakat alkalmaztunk, melyek illeszkednek a temető hangulatához, azonos anyaghasználatuk miatt egységes képet alkotnak és megfelelően képesek kiszolgálni a látogatók és a fenntartók által támasztott igényeket is.

2011


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Dabas Város Önkormányzata

Területnagyság: 36 320 m2

HASONLÓ MUNKÁK

PÉCS, URÁNVÁROS FŐTERE

 

A tervezési terület az Ybl Miklós utca és a Szilárd Leó park, illetve ezek környezete volt. A téralakítás fő irányultsága a Nendtvich Andor utca felől indul az Ybl Miklós utca vonalában a Szilárd Leó park felé. A tér folyamatosan nyílik, a bensőséges térrészektől indulva haladunk a sétányon keresztül a megújult Uránbányász térre, ahol a zárt térfalak megnyitásával rálátást biztosítottunk az épületekre, ezáltal kialakult egy jól tagolható központi teresedés.

Az Ybl Miklós utca tengelyét az Építők útjának torkolata után eltoltuk keleti irányba, annak érdekében, hogy a Mecsek áruház oldalán a posta előtti szakaszon az utcát sétánnyá szélesítsük. Ezáltal a repülés hőseinek emléket állító Obeliszk tengelybe került.

Az Ybl Miklós utca lakóházakkal határolt részén létrehoztunk kisebb teresedéseket, melyek a pihenő funkció mellett helyet biztosítanak ideiglenes kiállítóhelyeknek. A lakóházak közötti földszintes szolgáltató épületeknél funkcióváltást és kiülőteraszok kialakítását javasoltuk. Az Ybl Miklós utca Építők útja és Uránbányász tér közötti szakszán, a tengelyáthelyezés miatt lehetőség nyílt mindkét oldalon fasorral szegélyezett sétány kialakítására. Az Uránbányász tér struktúráját az átközlekedő forgalom határozta meg. Az Esztergár Lajos utca és a posta épülete által kialakuló térátló a legforgalmasabb nyomvonal, ezért ebbe kiemelt kazettákat nem helyeztünk. A tér struktúráját a burkolatarchitektúra változása adja. Az épület előtt induló vizes promenád a másik oldalon álló toronyház mellett halad el, vertikálisan is összekapcsolva a két egységet.

A Szilárd Leó park kialakítása követi az egységes térszervező elvet, azonban a nagyobb kiterjedésű zöldfelületek oldják a határozott vonalakat és lágyítják az épített elemeket. A park optikai középpontjában elhelyezett szoborkert egy interaktív, pihenő, találkozó, kiállítási és játszó hely, szabályos raszterbe elhelyezett ülőfalak, szoborhelyek és nyírott fák geometrikus egysége.

2008


Tervpályázat, II. helyezés


Kiíró: Pécs Város Önkormányzata

Területnagyság: 38 500 m2

HASONLÓ MUNKÁK